Australian Grand prix 2020
Melbourne, March 8-9
SM Hellas Club
Category Stage Group           Sudden death   Shoot-out   Referee Comments
Open Group 2 Rudy Hesty Roslan 3 1   Adrian Connolly         Bernard Lim  
Open Group 4 Robert Green 2 0   Paul Mercer         Benny Ng  
Open Group 4 Claudio Recinelli 0 2   Benji Batten         Christos Garagounis  
Open Group 5 Vikas K Chandiramani 3 0   Beth Eveleigh         Luke Radziminski  
Open Group 5 Jeremy Simpson 0 1   Nathan Urbaniak         Giuseppe Tardiota  
Open Group 7 Antonio Credentino 2 0   Kevin Grant         Juliette Browne  
Open Group 7 Luca Maida 6 0   Peter Benholm         Stephen Dettre Actual score was 7-0
U19 Group 1 Benjamin Ng 0 2   Torben Pfister         Steve Wright  
U19 Group 1 Jayden Truter 3 0   Josh Tey           Forfeit
Open Group 1 Bernard Lim 3 0   Steve Wright         Michael M Dent  
Open Group 3 Benny Ng 1 0   Christos Garagounis         Robert Green  
Open Group 3 Torben Pfister 5 1   Arjuna Hanafi         Benji Batten  
Open Group 6 Eliot Kennedy 3 0   Anthony Madiona           Forfeit
Open Group 6 Mohd Rizal Taib 1 3   Luke Radziminski         Beth Eveleigh  
Open Group 8 Stephen Dettre 5 0   Juliette Browne         Luca Maida  
Open Group 8 Giuseppe Tardiota 4 0   Benjamin Ng         Kevin Grant  
Open Group 2 Adrian Connolly 2 0   Michael M Dent         Arjuna Hanafi  
Open Group 4 Benji Batten 1 2   Robert Green         Christos Garagounis  
Open Group 4 Paul Mercer 0 0   Claudio Recinelli         Benny Ng  
Open Group 5 Nathan Urbaniak 0 4   Vikas K Chandiramani         Eliot Kennedy  
Open Group 5 Beth Eveleigh 0 0   Jeremy Simpson         Mohd Rizal Taib  
Open Group 7 Peter Benholm 0 6   Antonio Credentino         Rudy Hesty Roslan  
Open Group 7 Kevin Grant 1 7   Luca Maida         Stephen Dettre  
U19 Group 1 Josh Tey 0 3   Benjamin Ng           Forfeit
U19 Group 1 Torben Pfister 3 0   Jayden Truter         Juliette Browne  
Open Group 1 Steve Wright 3 0   Jayden Truter         Beth Eveleigh  
Open Group 3 Arjuna Hanafi 0 4   Benny Ng         Paul Mercer  
Open Group 3 Christos Garagounis 1 0   Torben Pfister         Robert Green  
Open Group 6 Luke Radziminski 4 1   Eliot Kennedy         Vikas K Chandiramani  
Open Group 6 Anthony Madiona 0 3   Mohd Rizal Taib           Forfeit
Open Group 8 Benjamin Ng 0 3   Stephen Dettre         Nathan Urbaniak  
Open Group 8 Juliette Browne 0 3   Giuseppe Tardiota         Peter Benholm  
Open Group 2 Michael M Dent 0 1   Rudy Hesty Roslan         Mohd Rizal Taib  
Open Group 4 Robert Green 6 0   Claudio Recinelli         Arjuna Hanafi  
Open Group 4 Benji Batten 2 1   Paul Mercer         Eliot Kennedy  
Open Group 5 Vikas K Chandiramani 4 0   Jeremy Simpson         Luke Radziminski  
Open Group 5 Nathan Urbaniak 0 1   Beth Eveleigh         Adrian Connolly  
Open Group 7 Antonio Credentino 1 1   Luca Maida         Steve Wright  
Open Group 7 Peter Benholm 0 2   Kevin Grant         Christos Garagounis  
U19 Group 1 Benjamin Ng 1 0   Jayden Truter         Giuseppe Tardiota  
U19 Group 1 Josh Tey 0 3   Torben Pfister           Forfeit
Open Group 1 Jayden Truter 0 4   Bernard Lim         Michael M Dent  
Open Group 3 Benny Ng 0 1   Torben Pfister         Antonio Credentino  
Open Group 3 Arjuna Hanafi 0 2   Christos Garagounis         Benji Batten  
Open Group 6 Eliot Kennedy 6 2   Mohd Rizal Taib         Vikas K Chandiramani  
Open Group 6 Luke Radziminski 3 0   Anthony Madiona           Forfeit
Open Group 8 Stephen Dettre 0 1   Giuseppe Tardiota         Luca Maida  
Open Group 8 Benjamin Ng 3 0   Juliette Browne         Kevin Grant  
Open Round of 16 Round of 16 Bernard Lim 2 1   Antonio Credentino         Jeremy Simpson  
Open Round of 16 Round of 16 Adrian Connolly 0 4   Giuseppe Tardiota         Arjuna Hanafi  
Open Round of 16 Round of 16 Vikas K Chandiramani 0 1   Benny Ng         Michael M Dent  
Open Round of 16 Round of 16 Eliot Kennedy 0 4   Robert Green         Christos Garagounis  
Open Round of 16 Round of 16 Torben Pfister 4 0   Beth Eveleigh         Nathan Urbaniak  
Open Round of 16 Round of 16 Benji Batten 1 0   Luke Radziminski         Mohd Rizal Taib  
Open Round of 16 Round of 16 Luca Maida 4 1   Steve Wright         Kevin Grant  
Open Round of 16 Round of 16 Stephen Dettre 1 4   Rudy Hesty Roslan         Paul Mercer  
Open Quarter-final Quarter-final Bernard Lim 2 2   Benny Ng 2-3       Luke Radziminski  
Open Quarter-final Quarter-final Giuseppe Tardiota 1 1   Robert Green 1-2       Adrian Connolly  
Open Quarter-final Quarter-final Torben Pfister 2 1   Luca Maida         Vikas K Chandiramani  
Open Quarter-final Quarter-final Benji Batten 2 7   Rudy Hesty Roslan         Eliot Kennedy  
Open Semi-final Semi-final Benny Ng 1 0   Robert Green         Giuseppe Tardiota  
Open Semi-final Semi-final Rudy Hesty Roslan 5 1   Torben Pfister         Benji Batten  
Open Final Final Benny Ng 0 0   Rudy Hesty Roslan 0-0   0-3   Robert Green