2017 Australian Grand Prix

Open Tournament

Saturday, February 4, 2017

Associazione Napolitana - Leichhardt, Sydney



Stage

Group

Game#

Pitch no

Player A

Player B

Score

Remarks

Referee's name

Groups

B

1

3

Eliot Kennedy

Jeremy Simpson

6

0

8:30

Peter Thomas

Groups

B

1

4

Giuseppe Tardiota

Yago Dzeliajia

1

1


Jonathan Ball

Groups

C

1

5

Steve Dettre

Ross McNulty

5

2


Chris Thorn

Groups

C

1

6

Fabrizio Coco

Beth Eveleigh

3

0


Hermann Kruse

Groups

D

1

7

Benny Ng

Harley Ullrich

3

0


Daniele Lombardi

Groups

D

1

2

Rik Bland

Tony Credentino

2

1


Paul Mercer





















Groups

E

1

1

Benji Batten

Chris Thorn

3

0

9:15

Giuseppe Tardiota

Groups

E

1

2

John Ball

Terry Koutzas

2

0


Beth Eveleigh

Groups

F

1

3

Adrian Elmer

Hermann Kruse

0

0


Tony Credentino

Groups

F

1

4

Todd Giles

Richard Wilson

1

2


Ross McNulty

Groups

G

1

5

Daniele Lombardi

Hugh Best

0

3

Lombardi disqu.

Yago Dzelialija





















Groups

G

2

1

Paul Mercer

Geoff Sirmai

4

0

10:00

Todd Giles

Groups

A

2

2

Nick Brill

Peter Thomas

2

6


Richard Wilson

Groups

B

2

3

Jeremy Simpson

Giuseppe Tardiota

0

0


Hermann Kruse

Groups

B

2

4

Yago Dzeliajija

Eliot Kennedy

0

5


Kostas Barbaris

Groups

C

2

5

Ross McNulty

Fabrizio Coco

0

7


Chris Thorn

Groups

C

2

6

Beth Eveleigh

Steve Dettre

0

1


Terry Koutzas

Groups

D

2

7

Harley Ullrich

Rik Bland

0

2


Daniele Lombardi

Groups

D

2

8

Tony Credentino

Benny Ng

1

0


Adrian Elmer





















Groups

E

2

1

Chris Thorn

Jonathan Ball

0

4

10:45

Fabrizio Coco

Groups

E

2

2

Terry Koutzas

Benji Batten

1

4


Rik Bland

Groups

F

2

3

Hermann Kruse

Todd Giles

1

1


Tony Credentino

Groups

F

2

4

Richard Wilson

Adrian Elmer

1

1


Beth eveleigh

Groups

G

2

5

Hugh Best

Geoff Sirmai

0

1


Jeremy Simpson

Groups

G

2

6

Paul Mercer

Daniele Lombardi

3

0

Lombardi disq.

Eliot Kennedy

Groups

A

1

7

Kostas Barbaris

Nick Brill

0

6


Louis Dettre





















Groups

A

3

1

Peter Thomas

Kostas Barbaris

8

0

11:30

Geoff Sirmai

Groups

B

3

3

Eliot Kennedy

Giuseppe Tardiota

0

1


Benji Batten

Groups

B

3

4

Yago Dzeliajija

Jeremy Simpson

0

0


Chris Thorn

Groups

C

3

5

Steve Dettre

Fabrizio Coco

0

1


Paul Mercer

Groups

C

3

6

Beth Eveleigh

Ross McNulty

0

2


Terry Koutzas

Groups

D

3

7

Benny Ng

Rik Bland

3

1


Daniele Lombardi

Groups

D

3

2

Tony Credentino

Harley Ullrich

3

3


Richard Wilson





















Groups

E

3

1

Benji Batten

Jonathan Ball

4

0

12:15

Giuseppe Tardiota

Groups

E

3

2

Terry Koutzas

Chris Thorn

3

0


Yago Dzeliajila

Groups

F

3

3

Adrian Elmer

Todd Giles

2

0


Eliot Kennedy

Groups

F

3

4

Richard Wilson

Hermann Kruse

0

3


Rik Bland

Groups

G

3

5

Daniele Lombardi

Geoff Sirmai

0

3

Lombardi disqu.

Nick Brill

Groups

G

3

6

Paul Mercer

Hugh Best

3

0


Fabrizio Coco

Groups

C

3

9

Fabrizio Coco

Ross McNulty

0

5


Benny Ng





















Barrage


1


Fabrizio Coco

Jonathan Ball

5

0


Jeremy Simpson

Barrage


2


Benny Ng

Hugh Best

6

0


Terry Koutzas

Barrage


7


Benji Batten

Adrian Elmer

3

0


Peter Thomas

Barrage


3


Hermann Kruse

Rik Bland

1

5


Ross McNulty

Barrage


5


Paul Mercer

Nick Brill

0

2


Yago Dzelialija

Barrage


6


Giuseppe Tardiota

Steve Dettre

1

7


Eliot Kennedy





















Last 8


7


Peter Thomas

Steve Dettre

2

0


Giuseppe Tardiota

Last 8


5


Benji Batten

Benny Ng

2

1


Adrian Elmer

Last 8


6


Fabrizio Coco

Rik Bland

3

0


Paul Mercer

Last 8


2


Nick Brill

Eliot Kennedy

2

2

2-3 AET

Jonathan Ball





















Semifinals


5


Peter Thomas

Benji Batten

3

0


Steve Dettre

Semifinals


2


Fabrizio Coco

Eliot Kennedy

1

2


Benny Ng





















Final


5


Peter Thomas

Eliot Kennedy

1

0

4:00

Fabrizio Coco



RANK GROUP A

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Peter Thomas- Melbourne TFC

9

3

3

0

0

17

2

9


Nick Brill - Cherrybrook

6

3

2

0

1

11

6

6


Kostas Barbaris - Sydney TFC

3

3

1

0

2

3

14

3


Louis Dettre – Northern Falcons TFC

0

3

0

0

3

0

9

0












RANK GROUP B

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Eliot Kennedy- Northern Falcons TFC

6

3

2

0

1

11

1

10


Giuseppe Tardiota - Brisbane

5

3

1

2

0

2

1

1


Yago Dzelalija - Canberra

2

3

0

2

1

1

6

-5


Jeremy Simpson - Hipfingerz

2

3

0

2

1

0

6

-6












RANK GROUP C

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Fabrizio Coco - Sydney TFC

9

3

3

0

0

9

0

9


Steve Dettre- Northern Falcons TFC

6

3

2

0

1

6

3

3


Ross McNulty - Perth

3

3

1

0

2

4

10

-6


Beth Eveleigh - Melbourne TFC

0

3

0

0

3

0

6

-6












RANK GROUP D

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Benny NG- Melbourne TFC

6

3

2

0

1

6

2

4


Rik Bland - Brisbane

6

3

2

0

1

5

4

1


Tony Credentino - Sydney TFC

4

3

1

1

1

5

5

0


Harley Ullrich - Falcons

1

3

0

1

2

3

8

-5












RANK GROUP E

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Benji Batten- Melbourne TFC

9

3

3

0

0

11

1

10


Jon Ball - Falcons

6

3

2

0

1

6

4

2


Terry Koutzas - Sydney TFC

3

3

1

0

2

4

6

-2


Chris Thorn -Perth

0

3

0

0

3

0

10

-10












RANK GROUP F

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Hermann Kruse - Falcons

5

3

1

2

0

4

1

3


Adrian Elmer - Subbuteo Parramatta

5

3

1

2

0

3

1

2


Richard Wilson - Cherrybrook

4

3

1

1

1

3

5

-2


Todd Giles - Newcastle

1

3

0

1

2

2

5

-3












RANK GROUP G

Pts

Pld

W

D

L

F

A

GD

Remarks

Paul Mercer - Melbourne TFC

9

3

3

0

0

10

0

10


Hugh Best - Perth

6

3

2

0

1

5

4

1


Geoff Sirmai - Brisbane

3

3

1

0

2

4

6

-2


Daniele Lombardi - Sydney TFC

0

3

0

0

3

0

9

-9

disqualified