Mar 2018 – Illawarra Open FISTF Satellite (Open, U19, WASPA)

11 March 2018
GROUP 1 Pl W D L F A GD Pts
1 Raffaele LOMBARDI Sydney TFC 2 2 0 0 9 0 9 6
2 Paul MAGEE Subbuteo Parramatta 2 0 1 1 1 4 -3 1
3 Anthony MADIONA Western Flickers TFC 2 0 1 1 1 7 -6 1
Raffaele LOMBARDI 6 0 Anthony MADIONA
Paul MAGEE 0 3 Raffaele LOMBARDI
Anthony MADIONA 1 1 Paul MAGEE
GROUP 2 Pl W D L F A GD Pts
1 Daniele LOMBARDI Sydney TFC 2 1 1 0 7 2 5 4
2 Benny NG Western Flickers TFC 2 1 1 0 5 1 4 4
3 Kostas BARBARIS Sydney TFC 2 0 0 2 1 10 -9 0
Benny NG 4 0 Kostas BARBARIS
Daniele LOMBARDI 1 1 Benny NG
Kostas BARBARIS 1 6 Daniele LOMBARDI
GROUP 3 Pl W D L F A GD Pts
1 Stephen DETTRE Northern Falcons TFC 3 3 0 0 7 1 6 9
2 Richard WILSON Subbuteo Parramatta 3 1 1 1 4 4 0 4
3 John PALAMARA Sydney TFC 3 0 2 1 2 3 -1 2
4 Arjuna HANAFI Western Flickers TFC 3 0 1 2 1 6 -5 1
Stephen DETTRE 3 0 Arjuna HANAFI
John PALAMARA 1 1 Richard WILSON
Richard WILSON 1 3 Stephen DETTRE
Arjuna HANAFI 1 1 John PALAMARA
Stephen DETTRE 1 0 John PALAMARA
Richard WILSON 2 0 Arjuna HANAFI

 

GROUP 4 Pl W D L F A GD Pts
1 Tony CREDENTINO Sydney TFC 3 2 1 0 7 1 6 7
2 Hermann KRUSE Northern Falcons TFC 3 1 2 0 4 1 3 5
3 Steve WRIGHT Western Flickers TFC 3 1 1 1 3 2 1 4
4 Alec ANDERSON Illawarra TFC 3 0 0 3 0 10 -10 0
Hermann KRUSE 0 0 Steve WRIGHT
Alec ANDERSON 0 4 Tony CREDENTINO
Steve WRIGHT 3 0 Alec ANDERSON
Tony CREDENTINO 1 1 Hermann KRUSE
Hermann KRUSE 3 0 Alec ANDERSON
Tony CREDENTINO 2 0 Steve WRIGHT
QF1 Raffaele LOMBARDI 6 1 Richard WILSON
QF2 Benny NG 2 0 Tony CREDENTINO
QF3 Stephen DETTRE 5 3 Paul MAGEE
QF4 Hermann KRUSE 0 1 Daniele LOMBARDI
Semi Final Raffaele LOMBARDI 1 0 Benny NG
Semi Final Daniele LOMBARDI 4 0 Stephen DETTRE
FINAL Raffaele LOMBARDI * 5 3 Daniele LOMBARDI

 

Junior Group Pl W D L F A GD Pts
1 Oliver OLLNOW Northern Falcons TFC 4 4 0 0 12 0 12 12
2 Torben PFISTER Northern Falcons TFC 4 3 0 1 11 3 8 9
3 Gabriel LOMBARDI Sydney TFC 4 2 0 2 8 5 3 6
4 Catherine PALAMARA Sydney TFC 4 1 0 3 1 9 -8 3
5 Saxon CRAPP Sydney TFC 4 0 0 4 0 15 -15 0
Torben PFISTER 6 0 Saxon CRAPP
Gabriel LOMBARDI 0 3 Oliver OLLNOW
Oliver OLLNOW 2 0 Torben PFISTER
Catherine PALAMARA 1 0 Saxon CRAPP
Oliver OLLNOW 4 0 Catherine PALAMARA
Saxon CRAPP 0 5 Gabriel LOMBARDI
Torben PFISTER 3 0 Catherine PALAMARA
Gabriel LOMBARDI 1 2 Torben PFISTER
Saxon CRAPP 0 3 Oliver OLLNOW
Shots
FINAL Oliver OLLNOW 1 1 Torben PFISTER * 1 2

 

WASPA Consolation | 20 min matches | Shots if draw
Round Player A Score Player B Shots
QF1 Arjuna HANAFI 0 0 John PALAMARA 2 4
QF2 Steve WRIGHT (BYE)
QF3 Anthony MADIONA (BYE)
QF4 Kostas BARBARIS (BYE)
Semi Final John PALAMARA 1 1 Steve WRIGHT 1 3
Semi Final Anthony MADIONA 0 2 Kostas BARBARIS
FINAL Steve WRIGHT 0 0 Kostas BARBARIS * 1 2

Leave a Reply